HR / EN



2013

Subota, 28. rujna 2013.
Franjevačka crkva u 20:30 sati

 

Svečano otvorenje festivala

 

Lidija Horvat Dunjko, sopran

Monika Cerovčec, sopran

Domagoj Dorotić, tenor

Giorgio Surian, bas

Ivan Bosnar, orgulje

Vladimir Kranjčević, dirigent

Simfonijski orkestar i Zbor HRT-a

 

 

 

Program:

W. A. Mozart: Velika misa u c-molu, KV 427

 

 

Nedjelja, 29. rujna 2013.
Galerija Prica u 12 sati

 

VASILIJE JORDAN: Izvod iz retrospektive 
- otvorenje izložbe

 

 

 

Ponedjeljak, 30. rujna 2013.
Galerija Prica u 17 sati 

 

10. Međunarodno natjecanje mladih glazbenika “Ferdo Livadić“

 

Duo Marta Bratković, violina i Virna Kljaković, klavir

Program: J. Brahms, A. Pärt, D. Detoni

Ivan Mučić, trombon

Linda Mravunac-Fabijanić, klavir

Program: S. Baudo, L. E. Larsson, E. Crespo, S. Šulek

Duo Furioso: Nikolina Furić, harmonika i Mirko Jevtović, harmonika

Program: P. Ramovš, J. Pachelbel, D. Steklasa, D. Bužleta, F. Angelis, V. Zolotaryov

Špela Mastnak, udaraljke

Program: A. Naito, I. J. Skender, I. Xenakis, C. Cangelosi, B. Wahlund

 

 

Utorak, 01. listopada 2013.
Galerija Prica u 17 sati

10. Međunarodno natjecanje mladih glazbenika “Ferdo Livadić“

 

Anamarija Milić, violina

Ante Milić, klavir

Program: J. S. Bach, R. Matz, E. Chausson

Mia Ćojbašić, harmonika

Program: D. Šostakovič, B. Papandopulo, J. Ganzer, O. Messiaen, F. Angelis, H. Wienawski

Duo Lana Adamović, violina i Ankica Šoša, violina

Program: S. Prokofjev, H. Leonard, B. Papandopulo

Aljoša Jurinić, klavir

Program: F. Schubert, B. Bersa, F. Liszt

 

 

Srijeda, 02. listopada 2013.
Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Jose Gallardo (Argentina), klavir
Gernot Süssmuth (Njemačka), violina
Linus Roth (Njemačka), violina
Rumen Cvetkov (Bugarska), viola
Jelena Očić (Hrvatska), violončelo

 

 

 

Program:

R. Schumann: Piano Quartet in E flat Major, Op. 47

J. Brahms: Piano Quintet in F minor, Op. 34

 

 

 

Četvrtak, 03. listopada 2013.
Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Jose Gallardo (Argentina), klavir
Gernot Süssmuth (Njemačka), violina
Linus Roth (Njemačka), violina
Rumen Cvetkov (Bugarska), viola
Jelena Očić (Hrvatska), violončelo

 

 

 

Program:

J.Brahms: Piano Quartet in C minor Op. 60

R.Schumann: Piano Quintet Op. 44

 

 

Petak, 04. listopada 2013.
Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

 

2. Međunarodno skladateljsko natjecanje "New Note" CROATIA 2013.

 

 

Gudački sekstet Münchenske filharmonije


Sreten Krstić, violina 
Odette Couch,
 violina
Wolfgang Berg,
 viola
Anja Kreynacke,
 viola
Stephan Haack, violončelo
Thomas Ruge, 
violončelo
Ivan Josip Skender, dirigent


Svečana dodjela nagrada i praizvedba nagrađenih skladbi na 2. Međunarodnom skladateljskom natjecanju "NEW NOTE" 2013. 

 

 

Program:

D. Veber: Opus Palladianum (2. nagrada)

E. Samarina: Out of the depths I cry to you... Psalam 130 (3. nagrada)

J. Raff: Gudački sekstet u g-molu, op. 178

J. Brahms: Gudački sekstet br. 1 u B-duru, op. 18

 

Subota, 05. listopada 2013.
Franjevačka crkva u 20 sati

 

 

Gudački sekstet Minhenske filharmonije


Sreten Krstić,  violina  
Odette Couch,
 violina
Wolfgang Berg,
 viola
Anja Kreynacke,
 viola
Stephan Haack, violončelo
Thomas Ruge, 
violončelo

 

 

Program:

W. A. Mozart: Sonata za klavir br. 8 u a-molu (obrada za dvije violine), KV 310

A. Dvořák: Tercet u C-duru, op. 74 

J. Haydn: Gudački kvartet br. 5 u D-duru, op. 64

F. Mendelssohn: Gudački kvintet br. 2 u B-duru, op. 87 

 

 

Nedjelja, 06. listopada 2013.
Galerija Prica u 20 sati

 

Dobitnik Nagrade Grada Samobora 2012.
Krešimir Starčević, klavir


 

 

Program:

W. A. Mozart: Sonata u B-duru, KV 281

L. van Beethoven: Sonata u e-molu, op. 90

C. Debussy: L'isle joyeuse (Otok radosti)

P. I. Čajkovski: Dumka, op. 59

D. Kempf: Mariposa de Luz (Leptir svjetlosti)

F. Chopin: Nokturno u fis-molu, op. 48 br. 2

F. Chopin: Scherzo br. 2 u b-molu, op. 31

 

 

Ponedjeljak, 07. listopada 2013.
Galerija Prica u 20 sati

 

Kai Strobel, marimba – finalist Međunarodnog marimba natjecanja u Salzburgu


 

 

Program:

Emmanuel Séjourné: Prelude br. 1

Paul Lansky: Three Moves

Andrew Thomas: Merlin

Federico Chueca: Los Paraguas

 

 

THE WAVE QUARTET - kvartet marimbi


 

 

Program:

Josh Groban: The Wondering Kind

 Astor Piazzolla: Fuga Y Misterio

 Daniel Wirtz: Danza non Danza

 Sting: Message in a Bottle

 Astor Piazzolla: Tanguedia I, II, III

 Astor Piazzolla: Libertango

 Astor Piazzolla: La Muerte del Angel

 Rodrigo y Gabriella: Diablo Rojo

 

 

Utorak, 08. listopada 2013.
POU Samobor, Galerija Prica od 8 do 19 sati

Radionice komorne glazbe 

Drumset i percussion radionice za najmlađe polaznike

 

Galerija Prica u 10 sati

 

MARACA2(UK) - Masterclass


 

 

 

Velika dvorana POU Samobor u 18 sati

 

TATIANA KOLEVA - RITUALS AND CONFESSIONS - Multimedia solo recital


 

 

Program:

K. Orozco Aleman: Novo djelo* 

Y. Kyriakides: Bee Cult

D. Ellington: The Single Petal of a Rose

J. ter Veldhuis (Jacob TV):  Confessions from the world of Sex, drugs & rock'n'roll 

P. Klatzow: Varijacije na Paganinijevu temu

T. Uhlik: Mala slavonska rapsodija

E. Séjourné: Dvostruki concert za marimba, vibrafon, gudače i udaraljke*

 

 

Utorak, 08. listopada 2013.
Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

Završna večer 10. Međunarodnog natjecanja mladih glazbenika “Ferdo Livadić”

Tanja Sonc, violina – laureat 2012. godine

Božena Hrup, klavir

Cantus Ansambl

 

 

Program:

A. Klobučar: Etida za violinu i gudački kvintet

J. S. Bach: Sonata br. 2 BWV 1003: Grave, Fuga, Andante, Allegro

W. A. Mozart: Rondo C-dur KV 373

F. Schubert: Sonata A-dur op. posth. 162-D 574, Allegro moderato, Scherzo, Andantino, Allegro vivace

 

 

 

Srijeda, 09. listopada 2013.
POU Samobor, Galerija Prica od 8 do 19 sati

 

Radionice komorne glazbe 
Drumset i percussion radionice za najmlađe polaznike

 

Mala dvorana POU Samobor u 11 sati

 

Matineja - Koncert polaznika IBMW 2013
- djela za marimbu slavenskih skladatelja

 

Galerija Prica u 15 sati

 

Attila Szilvási - IN THE SPOT

- predstavljanje mladih skladatelja udaraljkaša

 

Galerija Prica u 18 sati

 

Ivana Bilić - Masterclass

 

Srijeda, 09. listopada 2013.
Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Monika Leskovar, violončelo

 

 

Program:

J. S. Bach: Suita za violončelo u G-duru, BWV 1007:  Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet 1, Menuete 2, Gigue

L. Berio: Les mots sont allés

J. S. Bach: Suita za violončelo u d-molu, BWV 1008:  Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuet 1, Menuet 2, Gigue

Srđan Dedić: Hey Pearl!

J. S. Bach: Suita za violončelo u C-duru, BWV 1009: Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Bourrée 1, Bourrée 2, Gigue

 

 

Četvrtak, 10. listopada 2013.
POU Samobor, Galerija Prica od 8 do 19 sati

 

Radionice komorne glazbe 
Drumset i percussion radionice za najmlađe polaznike

 

Mala dvorana POU Samobor u 11 sati

 

Matineja - Koncert polaznika – Marimba + ...
- djela za marimbu i ostale udaraljkaške instrumente

 

Velika dvorana POU Samobor u 15 sati

 

Tatiana Koleva – Masterclass i workshop za skladatelje

 

Mala dvorana POU Samobor i Galerija Prica u 18 sati

 

Radionice komorne glazbe 

 

Četvrtak, 10. listopada 2013.
Franjevačka crkva u 20 sati

 

Renata Pokupić, mezzosopran

 

 

HRVATSKI BAROKNI ANSAMBL
Laura Vadjon, violina i umjetničko vodstvo
Tanja Tortić, violina
Ivan Jakšeković, violina i viola
Branimir Pustički, violončelo
Krešimir Has, čembalo 

 

 

Program:

J. Pachelbel: Kanon i gigue u D-duru za tri violine i continuo, T. 337

H. Purcell: Pavana, Z. 752 i Chaconne, Z. 730, za tri violine i continuo

H. Purcell: Three parts upon a Ground , Z.731

A. Vivaldi: Kantata Amor, hai vinto, RV 651

Biagio Marini: Sonata in ecco J. J. Fux: Sonata za tri violine u F-duru

A. Vivaldi: Trio sonata u d-molu, La Follia, RV 63

A. Vivaldi: Kantata Cessate, omai cessate, RV 684

 

 

Petak, 11. listopada 2013.
POU Samobor, Galerija Prica od 8 do 19 sati

 

Radionice komorne glazbe 
Drumset i percussion radionice za najmlađe polaznike

 

Mala dvorana POU Samobor u 11 sati

 

Matineja - Koncert polaznika

djela hrvatskih skladatelja i studenata kompozicije za udaraljkaški trio

 

Mala dvorana POU Samobor u 15 sati

 

Cengiz Beyoglu - Darabouka workshop

 

Petak, 11. listopada 2013.
Galerija Prica u 20 sati

 

Eric Sammut - solo marimba

 

 

Program:

Eric Sammut: Cameleon

George Gerswin (ar. ES): Two Variations on Porgy and Bess

Eric Sammut: Snake's Dream

Sergei Prokofiev (ar. ES): Dance of the Knights

Eric Sammut: Hombre d'Aout

Eric Sammut: Ameline

Philippe Macé: Providence

Eric Sammut/Paul Mndy: Saudade for Nina and Tali

 

 

Petak, 11. listopada 2013.
Galerija Prica u 22 sata

 

MARACA2(UK), percussion duo

Gosti:

Ivana Bilić, ansambl SUDAR XL, Ronni Kot Wenzell

 

 

Program:

Stephen Whibley: Blue motion

Andy Pape: Cadance 42

Eric Sammut: Ameline

Frederic Chopin (arr. Maraca2): Fantaisie impromptu

Stephen Whibley: Espiritu Libre

 

 

Subota, 12. listopada 2013.
Galerija Prica u 10 sati

 

Eric Sammut - Masterclass

 

 

Velika dvorana POU Samobor u 17 sati

 

KONCERT POLAZNIKA IBMW 2013

 

Subota, 12. listopada 2013.
Franjevačka crkva u 20 sati

 

Jasenka Ostojić, dirigentica

Antonija Dunjko, sopran

Tena Lebarić, mezzosopran

Marko Fortunato, tenor

Leon Košević, bariton

Zbor Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu

Samoborski gudači

 

Program:

Joseph Haydn: Stabat Mater