HR / EN



2009

 34. samoborska glazbena jesen

18. rujna - 10. listopada 2009.

 

 

Ponedjeljak, 21. 9. 2009. u 19.00 sati – Galerija Prica

Natjecanje „Ferdo Livadić"

MARIJAN ĐUZEL – klavir

MARIN MARAS – violina

BERNARD HOMAN – saksofon

 

Utorak, 22. 9. 2009. u 19.00 sati – Galerija Prica

Natjecanje „Ferdo Livadić"

SRĐAN BULAT – gitara

IRENA ROVTAR – flauta

MARKO MIMICA – bas

 

Srijeda, 23. 9. 2009. u 19.00 sati – Galerija Prica

Natjecanje „Ferdo Livadić"

MATEA LEKO – klavir

MARIO MAGAŠ – trublja

MATIJA MEIĆ – bariton

 

Četvrtak, 24. 9. 2009. u 20.00 sati

Franjevačka crkva

Natjecanje „Ferdo Livadić"

SVEČANI KONCERT I PROGLAŠENJE POBJEDNIKA

DUNJA BONTEK – violina (pobjednica 2008. godine)

CANTUS ANSAMBL

BERISLAV ŠIPUŠ – dirigent

Program: Luc Brewaeys(hrvatska praizvedba), Olja Jelaska „Jutro na moru" za solo-violinu i komorni ansambl (praizvedba)

 

Petak, 25. 9. 2009. u 20.00 sati – Galerija Prica

Koncert pobjednica 5. Međunarodnog natjecanja za mlade glazbenike „Ferdo Livadić" - Samobor

DUNJA BONTEK – violina

(Nagrada „Ferdo Livadić", 2008.)

JELENA PAVIĆ – klavir

(Nagrada Grada Samobora, 2008.)

Program: Franz Liszt, Wolfgang Amadeus Mozart, Claude Debussy

Pavle Dešpalj, Johannes Brahms

 

Subota, 26. 9. 2009. u 20.00 sati - Franjevačka crkva

ZBOR „ROMEO I JULIJA" (Stockholm)

ZEFIRO TORNA

ZAMISAO I REŽIJA:

BENOÎT MALMBERG

ANSAMBL

soprani:

Frida Grundel, Johanna Tibblin

altovi:

Jenny Rosén Wedin, Mia Ternström
tenori:

Stefan Boström, Urban Wedin
basovi:

Alfred Granberg, Martin Karlsson
teorba, lutnja, vihuela da mano:

Pierre Nordahl
dirigent:

Benoît Malmberg
korepetitor:

Stefan Boström

Program: Chiome d'oro, del thesoro (Claudio Monteverdi)-Instrumentalna glazba

 

Nedjelja, 27. 9. 2009. u 20.00 sati - Galerija Prica

Sharq, world music ansambl (Jordan)

Program: Tareq Al Jundi, Tradicionalne pjesme

 

Ponedjeljak, 28. 9. 2009. u 20.00 sati - Galerija Prica

RUSTEM KUDOJAROV – klavir (Moskva)

Program: Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig Van Beethoven, Franz Liszt, Robert Schumann

 

Utorak, 29. 9. 2009. u 20.00 sati - Galerija Prica

TREY LEE – violončelo (Hong Kong)

DANIJEL DETONI - klavir

Program: Ludwig Van Beethoven, Alfred Schnittke; Béla Bartók

 

Srijeda, 30. 9. 2009. u 20.00 sati - Galerija Prica

EMMANUEL SÉJOURNÉ – vibrafon (Strasbourg)

Ivana Bilić – marimba, vibrafon, ksilofon

Petrit Çeku – gitara

Kaja Farszky, Josip Konfic, Anita Primorac, Nicolas Sinković, Boris Žuvela – udaraljke

 

Četvrtak 1. 10. 2009. u 20.00 sati - Franjevačka crkva

Samoborski gudači

Trey Lee, violončelo i umjetničko vodstvo

Program: Felix Mendelssohn-Bartholdy, Joseph Haydn, Joseph Joachim Raff, Rudolf Matz, Li Ping Wang

 

Petak 2. 10. 2009. u 20.00 sati - Franjevačka crkva

PAVICA GVOZDIĆ, klavir

(svečani koncert uz 50.obljetnicu umjetničkog rada)

Program: Robert Schumann, Franz Schubert, Frederic Chopin

 

Subota, 3. 10. 2009. u 20.00 sati - Franjevačka crkva

MAX EMANUEL CENCIĆ – kontratenor (Beč)

Yvon Reperant – čembalo

Francesco Galligioni - violončelo

Hubert Hoffmann – kitarone

Luis Beduschi - flauta

Program : Talijanske kantate

 

Nedjelja, 4. 10. 2009. u 20.00 sati - Galerija Prica

DUBROVAČKI GITARSKI TRIO

Ante Skaramuca, Frano Matušić, Maroje Brčić

Program: Antonio Vivaldi,Georg Friedrich Händel, Luka Sorkočević,

Felix Mendelssohn-Bartholdy, Enrique Granados, Gabriel Fauré

 

Ponedjeljak, 5. 10. 2009. u 20.00 sati – Galerija Prica

PAVAO MAŠIĆ – čembalo

Program: G.F.Händel, J.S.Bach

 

Utorak, 6. 10. 2009. u 20.00 sati - Galerija Prica

GUDAČKI KVARTET PORIN

DANIJEL DETONI – klavir

Program: Dmitrij Šostakovič, Antonín Dvořák

 

Srijeda, 7. 10. 2009. u 20.00 sati - Franjevačka crkva

ZORAN DUKIĆ - gitara

Program: Johann Sebastian Bach, Sylvius Leopold Weiss, Georg Philipp Telemann, Manuel Ponce, Augustín Barrios, Astor Piazzolla

 

Četvrtak, 8. 10. 2009. u 20.00 sati – Franjevačka crkva

PETRIT ÇEKU – gitara

LUKA ŠULIĆ – violončelo

Program: Enrique Granados, Srđan Dedić, George Gershwin,

Boris Papandopulo, Arcangelo Corelli, Wolfgang Amadeus Mozart

 

Petak, 9. 10. 2009. u 20.00 sati - Franjevačka crkva

ZAGREBAČKI GITARSKI TRIO

Darko Petrinjak, István Römer, Goran Listeš

(svečani koncert uz 25. obljetnicu djelovanja ansambla)


Gosti:

Igor Lešnik – udaraljke

Branko Mihanović – oboa

Program: Antonio Vivaldi, Nikša Njirić, Henri Tomasi, Isaac Albéniz,

Michael Blake Watkins, Maurice Ravel, Antonín Dvořák

 

Subota, 10. 10. 2009. u 20.30 sati - Franjevačka crkva

LE TENDRE AMOUR – ansambl za ranu glazbu (Barcelona)

Nina Åkerblom-Nielsen – sopran

Kathryn Elkin – oboa

Sébastien Perrin – poprečna flauta

Adriana Alcaide – violina

Sofie Vanden Eynde – teorba, gitara

Krishnasol Jimenez Moreno – lutnja, gitara

Santiago Mirón – viola da gamba

Esteban Mazer – čembalo


Program: All in a Garden Green – Winter, Spring, Summer, Autumn, Winter

 

28. 9. – 30. 10.  - Pučko otvoreno učilište - Samobor

Majstorska radionica za udaraljkaše

Voditelji: IVANA BILIĆ & EMMANUEL SÉJOURNÉ

 

8. 10. – 10. 10. 2009. - Pučko otvoreno učilište – Samobor

Majstorska radionica za gitariste

Voditelj: ZORAN DUKIĆ

 

PROGRAM +

Caffe HAVANA, iza 22 sata

25. 9. Salsa baiLAtino

26. 9. Wellcome party: Danijela Pintarić, Jam band

1. 10. Salsa baiLAtino

2. 10. Kizo show

3. 10. Evergreen Party: Zrinka Cvitešić&Goran Rukavina, Jam Band

 

8. 10. Salsa baiLAtino

9. 10. Swingin', swingin'...: Goran Navojec, Jam band

10.10. Ricardo Luque Latino Party