HR / EN



2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43. samoborska glazbena jesen

 22. rujna – 30. rujna 2018.

 

22. rujna 2018., Župna crkva u 20 sati

Svečano otvaranje

 

Guitarrismo 

Zoran Dukić, Petrit Çeku, Morana Pešutić, Tomislav Vukšić, Tvrtko Sarić, Krešimir Bedek, Pedro Ribeiro Rodrigues, Maroje Brčić – gitare 

 

Program:

Antonio Vivaldi: Koncert za četiri violine i gudače u h-molu, RV 580 (Obrada: Petrit Çeku) - za osam gitara

Allegro

Largo

Allegro

Manuel de Falla: Iz baleta El Sombrero de tres Picos (Obrada: Darko Petrinjak) - za tri gitare 

Danza del Molinero (Farruca)

Danza de los Vecinos (Seguidillas)

Danza de la Molinera (Fandango)

Astor Piazzolla: Invierno Porteño (Obrada: Krešimir Bedek) - za četiri gitare

Ivo Josipović: Drmeš za Pendereckog i gitare

*** 

Goran Tudor: PRAIZVEDBA skladbe za osam gitara

Paulo Belinatti: Jongo - za dvije gitare

Luigi Boccherini: Fandango, G. 448 (Obrada: Jeremy Sparks) - za četiri gitare

Astor Piazzolla:

Buenos Aires Hora Cero

La Muerte del Ángel

(Obrada: Krešimir Bedek) - za osam gitara

 

23. rujna 2018., Galerija Prica (Muzička akademija) u 17 sati

15. međunarodnog natjecanja mladih glazbenika Ferdo Livadić-prva večer

Darija Auguštan, sopran

 Marija Bašić, violina

 Arsen Dalibaltayan, klavir

 

24.rujna 2018., Galerija Prica (Muzička akademija) u 17 sati

15. međunarodnog natjecanja mladih glazbenika Ferdo Livadić-prva večer

 

FLAM –A Duo, udaraljke (Louis Camacho Montealegre (Španjolska), Francesco Mazzoleni (Italija)

Trio MaseiV (Ivan Andrijević, klarinet, Marko Biškup, klavir, Sebastian Tarbuk, fagot)

 Katarina Kutnar, violina

 

25.rujna 2018., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Gernoth Süssmuth,violina

Felix Schwarz,viola

Jelena Očić, violončelo

Jose Gallardo, klavir

 

Program:

R.Schumann: Piano Quartet Op.47

G. Fauré: Piano Quartet No 1 in C minor Op 15

 

26.rujna 2018., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

15. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić

Svečano proglašenje pobjednika

 

Cantus Ansambl

Ivan Vihor, klavir

DIRIGENT-BERISLAV ŠIPUŠ

Program:

Zoran Juranić-praizvedba skladbe pisane za pobjednika 14. međunarodnog natjecanja mladih glazbenika Ferdo Livadić Ivana Vihora

 

27. rujna 2018., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Ansambl ESPERANZA, Lichenstein

 

Program:

A.Vivaldi: 4 godišnja doba

A.Piazzola: 4 godišnja doba

 

 

28.rujna 2018., u 20 sati, Franjevačka crkva u 20 sati

 

Simfonijski orkestar HRT-a

Ivan Krpan, klavir

Veton Marevci,dirigent

7. međunarodno skladateljsko natjecanje New Note

Proglašenje pobjednika i izvedba prvonagrađene skladbe

 

Program:

Eduardo Soutullo : Jagad za orkestar, PRVONAGRAĐENA SKLADBA-NEW NOTE

R. Schuman: Klavirski koncert u a-molu op.54

R. Schuman:Uvertira,Scherzi i Finale,op.52 za orkestar

 

29. rujna 2018., Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

Borivoj Martinić, violina

Aleksandar Ivić,violina

Aleksandar Milošev-viola

Wladimir Kossianenko-viola

Monika Leskovar, violončelo

Ivica Nestić-contrabass

Martina Filjak, klavir

 

Program:

Peter I. Tschaikowsky Streichsextett d-moll op. 70 "Souvenir de Florence“

Antonín Dvořák - Piano Quintet No. 2, Op. 81

 

30.rujna 2018. , Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

 

Borivoj Martinić, violina

Aleksandar Ivić,violina

Aleksandar Milošev-viola

Wladimir Kossianenko-viola

Monika Leskovar, violončelo

Ivica Nestić,contrabass

Martina Filjak, klavir

Petrit Ceku, gitara

 

Program:

Šostaković: Piano Trio br. 2 e-mol, op.67

Peter I. Tschaikowsky: ROMEO I JULIJA-uvertira