HR / EN



2016

 

41. SAMOBORSKA GLAZBENA JESEN

IVANA BILIĆ MARIMBA WEEK

od 18. rujna do 2. listopada 2016.

 

 

IVANA BILIĆ MARIMBA WEEK (18. – 25. rujna)

 

NEDJELJA, 18. RUJNA 2016.

Galerija Prica u 18 sati

Koncert otvaranja IBMW

RocKING – I.N.K Experiment Duo i SUDAR Percussion

Genesis, Yes, Pm Gong, Led Zeppelin, King Crimson, Pat Metheny, Frank Zappa, Walter Murphy

PONEDJELJAK, 19. RUJNA 2016.

Mala dvorana POU Samobor u 17.30 sati

Flamaduo (Francesco Mazzoleni & Luis Camacho Montealegre), Gregor Hrovat, udaraljke

Ivan Trevino, Alejandro Vinao, Emmanuel Séjourné, Ivana Bilić

Velika dvorana POU Samobor u 19 sati

SUDAR Percussion promotes Jean Michel Jarre,  guest – Darko Sedak Benčić, flügelhorn

UTORAK, 20. RUJNA 2016.

Galerija Prica u 20 sati

Garrett Mendelow, udaraljke

Satoko Hayami, klavir

Bruce Hamilton, Compagnie Kahlua, John Psathas, Csaba Zoltan Marjan, Chris Cerrone, Tobias Brostrom, Chris Gendall, Christopher Adler

 

SRIJEDA, 21. RUJNA 2016.

Galerija Prica u 20 sati

Momoko Kamiya, marimba

Toru Takemitsu, Hsin Yi Chen, Hirotake Kitakata, John Thrower, Pietro Mascagni, Andy Pape, Toshi Ichiyanagi

 

PETAK, 23. RUJNA 2016.

Galerija Prica u 18.30 sati

Lucas Guinot, klavir

I.N.K Experiment Duo, udaraljke

Marko Mihajlović, marimba/vibrafon

Eva Mach, violina

Filip Merčep, marimba

Lucas Guinot, Osvaldo Pugliese, Ástor Piazzolla

 

 

Velika dvorana POU Samobor u 20 sati

Jean Luc Rimey-Meille & percussion orkestar

Jean Luc Rimey-Meille, Frank Zappa, Pat Metheny

 

SUBOTA, 24. RUJNA 2016.

Velika dvorana POU Samobor u 12 sati – koncert polaznika IBMW

SAMOBORSKA GLAZBENA JESEN (24. rujna – 2. listopada)

SUBOTA, 24. RUJNA 2016.

Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

Svečano otvorenje festivala

Aljoša Jurinić, klavir

Claude Debussy, Robert Schumann, Frédéric Chopin

 

NEDJELJA, 25. RUJNA 2016.

Galerija Prica u 18 sati

Latica Anić, violončelo – dobitnica Nagrade grada Samobora i HDS-a na 12. međunarodnom natjecanju Ferdo Livadić 2015.

Krešimir Starčević, klavir

Franz Schubert, Robert Schumann, Sergej Prokofjev

 

 

Franjevačka crkva u 20 sati

Camerata Cantilly

Joseph Haydn, Felix Mendelssohn, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Krommer, Antonín Dvořák

 

PONEDJELJAK, 26. RUJNA 2016.

Galerija prica u 18, 19 i 20 sati

13. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić – 1. večer

 

Iva Krušić, mezzosopran (Hrvatska)

Klavirska pratnja: Lana Bradić

Christoph Willibald Gluck, Jakov Gotovac, Gioacchino Rossini, Petar Iljič Čajkovski, Fernando Obradors, Jules Massenet, Reynaldo Hahn

 

Sebastian Bertoncelj, violončelo (Slovenija)

Klavirska pratnja: Lorenzo Cossi

Antun Tomislav Šaban, Claude Debussy, Sergej Prokofjev

 

Kvartet Ardemus (Nizozemska)

Jean Rivier, Boris Papandopulo, György Ligeti

 

 

UTORAK, 27. RUJNA 2016.

Galerija prica u 18, 19 i 20 sati

13. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić – 2. večer

 

Lovre Marušić, klavir (Hrvatska)

Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Božidar Kunc, Sergej Rahmanjinov, Franz Liszt

 

Endre Ferenc Stankowsky, violončelo (Mađarska)

Johann Sebastian Bach, Antun Tomislav Šaban, Zoltán Kodály

 

Tanja Ruždjak, sopran (Hrvatska)

Klavirska pratnja: Danijel Gašparović

Franz Schubert, Josip Hatze, Dora Pejačević

 

SRIJEDA, 28. RUJNA 2016.

Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

13. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić – Večer pobjednika:

koncert dobitnika nagrade Ferdo Livadić 2015. godine i proglašenje nagrađenih 2016. godine

Cantus Ansambl

Franjo Bilić, čembalo

Dalibor Bukvić*, Domenico Scarlatti, Johann Sebastian Bach, Ante Knešaurek

 

 

ČETVRTAK, 29. RUJNA 2016.

Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

Gernot Süßmuth, violina

Jelena Očić, violončelo

Frank Immo-Zichner, klavir  

Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn, Johannes Brahms

 

 

PETAK, 30. RUJNA 2016.

Franjevačka crkva u 20.30 sati

Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije

Mladen Tarbuk, dirigent

Lana Genc, klavir

Leon Košavić, bariton

Sara Glojnarić*, Frédéric Chopin, Josip Štolcer-Slavenski, Wolfgang Amadeus Mozart

 

 

SUBOTA, 1. LISTOPADA 2016.

Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

5. Međunarodno skladateljsko natjecanje NEW NOTE – Svečana dodjela nagrada i izvedba prvonagrađene skladbe

Neue Vocalsolisten

Georges Aperghis, Salvatore Sciarrino, Karlheinz Stockhausen, Karola Obermüller, Hilda Paredes, Claude Vivier

 

 

NEDJELJA, 2. LISTOPADA 2016.

Franjevačka crkva u 20 sati

Učenici Glazbene škole Ferdo Livadić

Jan Plevko, klarinet

Agata Živoder, alt-saksofon

Marija Ostrugnjaj, alt

Marko Blašković, bisernica

Zagrebački solisti

Wolfgang Amadeus Mozart, Carl Maria von Weber, Bruno Bjelinski, Béla Bartók, Georg Friedrich Händel, Niccolò Paganini