HR / EN



2015

40. SAMOBORSKA GLAZBENA JESEN

od 25. rujna do 09. listopada 2015.

 

Petak, 25.09.2015.

Franjevačka crkva u 20.00 h

Simfonijski orkestar HRT-a

Dirigent: Vladimir Kranjčević

Solisti: pobjednici Međunarodnog natjecanja mladih glazbenika "Ferdo Livadić"

Javor Bračić, klavir

Dunja Bontek, violina

Petra Kušan, violončelo

Petrit Çeku, gitara

 

Program:

L.V.Beethoven: Egmont uvertira, op. 84

Joaquín Rodrigo: Concierto de Aranjuez, za gitaru i orkestar

L.V.Beethoven: Koncert za violinu, violončelo i klavir u C-duru, op. 56

 

Subota, 26.09.2015.

Galerija Prica u 18.00 h

Karlo Ivančić, klavir, dobitnik Nagrade grada Samobora i HDS-a na 11. međunarodnom natjecanju "Ferdo Livadić" 2014. godine

 

Program:

F.Schubert: Sonata za klavir br. 6 u e-molu, D.566

F.Liszt: Etida za klavir br. 6 u a-molu iz Velikih etida prema Paganiniju

F.Chopin: Andante spianato i Velika briljantna poloneza, op. 22

S.Rahmanjinov: Moments musicaux, op. 16

 

Franjevačka crkva u 20.00 h

Ansambl Dialogos

 

Judita – Biblijska pripovijest iz renesansne Hrvatske prema tekstu Marka Marulića

Katarina Livljanić, glas, umjetničko vodstvo, izbor teksta i glazbena rekonstrukcija

Sanda Herzić, režija, scena, kostimi

Albrecht Maurer, viela, lirica

Norbert Rodenkirchen, flaute, dvojnice

Marie Bellot, koncepcija i realizacija svjetla

Bratislav Lučin, jezični savjetnik

 

Nedjelja, 27.09.2015.

Galerija Prica u 18.00 h

12. međunarodno natjecanje mladih glazbenika "Ferdo Livadić"

Latica Anić, violončelo

Danijel Gašparović i Nikola Kos, klavir

Maksimilijan Borić, mandolina

Zvonimir Krpan, violina

 

Ponedeljak, 28.09.2015.

Galerija Prica u 17.00 h

12. međunarodno natjecanje mladih glazbenika "Ferdo Livadić"

Kalle de Bie, violončelo

Franjo Bilić, čembalo

Anamarija Milić, violina

Biljana Vitanović, harmonika

 

Kino dvorana u 21.30 h

Casey Cangelosi, udaraljke - koncert IBMW

 

Utorak, 29.09.2015.

Župna crkva u 20.00 h

Večer pobjednika 12. međunarodnog natjecanja mladih glazbenika "Ferdo Livadić"

Cantus Ansambl

Berislav Šipuš, dirigent

Zrinka Ivančić, klavir

Ivan Šverko, harmonika

Srđan Bulat, gitara

 

Kino dvorana u 22.00 h

After party koncert - STOP, udaraljkaški ansambl

Davor Plamberger, Tomaž Lojen, Matevž Bajde, Franci Krevh

Projekt OFFICE – udaraljkaško-scenski performans

Redatelj: Andrej Jus

Koreografkinja: Nataša Živković

 

Srijeda, 30.09.2015.

Galerija Prica u 17.00 h

Tea koncert - Francesca i Claudio Santangelo, udaraljke - koncert IBMW

 

Program:

Luigi Marinaro: Specchio, za dva udaraljkaša

Claudio Santangelo: Artistars, za vibrafon

Eric Sammut: Caméléon, za marimbu

Claudio Santangelo: Carillon d´amour za vibrafon i marimbu

Francesca Santangelo: Il Tavolo za dva udaraljkaša

Carlos Gardel (ar. Claudio Santangelo): Poruna Cabeza, za marimbu

Carlos Passeggi: Coena Rudimentalis, za mali bubanj i vrpcu

Claudio Santangelo: Furioso Tango za marimbu

Mitch Markovich: Tornado za mali bubanj

Astor Piazzolla (ar. Claudio Santangelo): Medley Piazzolla, za marimbu i vibrafon

 

Župna crkva u 20.00 h

Jose Gallardo, klavir

Gernot Süssmuth, violina

Jelena Očić, violončelo

Ivan Šverko, harmonika

Petrit Çeku, gitara

 

Program:

Astor Piazzolla: Primavera porteña (ar. za violinu, violončelo i klavir)

***: Tango, za gitaru

Jukka Tiensuu: Fantango, za harmoniku solo

Astor Piazzolla: Sentido unico, ar. za harmoniku solo

Tango-etide br. 2 i br. 3

Isaac Albéniz: Tango iz suite España, op. 165/2, za violinu i klavir

***: Tango, za klavir

Astor Piazzolla: Le Grand tango, za violončelo i klavir

Verano porteño (ar. za violinu, violončelo i klavir)

Astor Piazzolla: Decarissimo

 

Četvrtak, 01.10.2015.

Galerija Prica u 19.00 h 

The INK Experiment - Ivana Bilić i Nikola Krbanyevitch, marimbe

gosti: SUDAR PERCUSSION i Gregor Hrovat

 

Program:

Iannis Xenakis: Dhipli Zyia za violinu i violončelo (ar. za dvije marimbe i vibrafon)

Avner Hanani: Metalmorphosis, za dva vibrafona i dva glockenspiela

Frank Zappa i PM:GONG (ar. J.Luc Rimey-Meille):We are not alone, Uncle Meat/Dog Breath Variations; obrade za udaraljkaški ansambl

P.I.Čajkovski: Barcarolle za klavir, iz Godišnjih doba, op. 37 (ar. za marimbu i vibrafon)

Alejandro Viñao: Book of grooves IV. Dance groove drifting, za dvije marimbe i udaraljke

Ivan Trevino: 2+1, za marimbu i dva svirača

F. Chopin: Faintaisie impromptu za klavir u cis-molu, op. 66 (ar. za marimbu i vibrafon)

Tomer Yariv: Gyro, za duo udaraljki

 

Kino dvorana u 20.30 h

Joby Burgess, marimba

 

Program:

Joby Burgess/Mathew Fairclough: Carbon Copy

Gabriel Prokofiev: FANTA®

Graham Fitkin: Chain of Command

Javier Alvarez: Temazcal

Max de Wardener: Until my Blood is Pure

Max de Wardener: Im Dorfe

 

Petak, 02.10.2015.

Kino dvorana u 18.00 h

IBMW IN FOCUS, koncert polaznika IBMW

 

Subota, 03.10.2015.

Trg kralja Tomislava u 12.00 h

Koncert polaznika IBMW

 

Župna crkva u 20.00 h

Komorni gudački orkestar Slovenske filharmonije

Tanja Sonc, violina, pobjednica Međunarodnog natjecanja mladih glazbenika "Ferdo Livadić"

 

Program:

Ivo Malec: Mala barokna studija za gudače

F.Schubert: Rondo za violinu i gudače u A-duru, D.438

P.I.Čajkovski: Valse-Scherzo za violinu i gudače u C-duru, op. 34

A.Dvořák: Serenada za gudače u E-duru, op. 22

 

Nedjelja, 04.10.2015.

Galerija Prica u 18.00 h

Sara Beriša, saksofon

Ivan Batoš, klavir

 

Program:

Lojze Lebič: Invocation (à Primož Ramovš)

Florent Schmitt: Légende (Legenda), za saksofon i klavir, op. 66

Paul Hindemith: Sonata za violinu i klavir, op. 11, br. 4

 

Župna crkva u 20.00 h

Festivalski orkestar i učenici Glazbene škole "Ferdo Livadić"

Fabijan Košćak, klavir

Ana Fegić, klavir

Ivan Dominik Stepić, kontrabas

Lucija Bošković, klarinet

 

Program:

Joseph Haydn: Koncert za klavir i orkestar u D-duru br. 11, Hob. XVIII

Wolfgang Amadeus Mozart: Rondo za klavir i orkestar u D-duru, KV 328

Karl Ditters von Dittersdorf: Koncert za kontrabas i orkestar u E-duru

Ante Grgin: Koncert za klarinet i orkestar

 

Srijeda do petak, 07.-09.10.2015.

Muzička akademija u 12.00 h

Masterclass Irvine Arditti - suvremena violina

 

Petak, 09.10.2015.

Muzej Mimara u 20.00 h

Svečana dodjela nagrada i praizvedba prvonagrađene skladbe na 4. Međunarodnom skladateljskom natjecanju NEW NOTE 2015.

Irvine Arditti, violina

 

Program:

Hilda Paredes: In Memoriam Thomas Kakuska

James Dillon: Del cuarto elemento

Pierre Boulez: Anthèmes I

Emmanuel Nunes: Einspielung I

Massimo Lauricella: Kairòs – pobjednik skladateljskog natjecanja NEW NOTE 2015.

Toshio Hosokawa: Elegy

Salvatore Sciarrino: 6 capriccia