HR / EN



2014

39. SAMOBORSKA GLAZBENA JESEN

od 4. listopada do 17. listopada 2014.

 

Subota, 04. listopada 2014.

Velika dvorana POU Samobor u 20 sati

Svečano otvorenje festivala

Stefan Milenković, violina

Aleksandar Kalajdžić, dirigent

Simfonijski orkestar HRT-a 

Program:

P. I. Čajkovski: Romeo i Julija, uvertira fantazija

J. Sibelius: Koncert za violinu i orkestar

P. De Sarasate: „Carmen“ Concert Fantasy op.25

F. Mendelson: Hebridi (Fingalova pećina), uvertira op. 26

 

Nedjelja, 05. listopada 2014.

Galerija Prica u 20 sati

Ivan Mučić, dobitnik Nagrade grada Samobora i HDS-a 2013. godine

Klavir: Linda Mravunac Fabijanić

Program:

Bruno Bjelinski: Drei Biblische Legenden

                             Der Fall von Jericho

                             Super Flumina Babylonis

                             Das Fest des Lichtes

Krsto Odak: Impromptu

Adalbert Marković: Concertino za trombon i orkestar

Moderato risoluto

Lento malincolico

Allegro giusto

Bruno Bjelinski: Glazba na seoskom trgu

Mlada djevojka se udaje

Anđelko Klobučar: Stavak

Davor Bobić: Toccatissima za trombon i glasovir - PRAIZVEDBA

Stjepan Šulek: Sonata za trombon i glasovir - Vox Gabrieli

 


Ponedjeljak, 06. listopada 2014.

 


Župna crkva u 20 sati

Arditti Quartet

Irvine Arditti, violina

Ashot Sarkissjan, violina

Ralf Ehlers, viola

Lucas Fels, violončelo

 

Program:

W. Lutoslawski: Gudački kvartet

A. Schnittke:  2. gudački kvartet

G. Ligeti: 2. gudački kvartet

I. Xenakis: Tetras

 

Velika dvorana POU Samobor u 18 sati

Mini koncert dobrodošlice IBMW– SUDAR percussion & Matej Meštrović

 

 

Utorak, 07. listopada 2014.

 

 

Župna crkva u 20  sati

3. Međunarodno skladateljsko natjecanje "New Note" CROATIA 2014. 

Arditti Quartet

Irvine Arditti, violina

Ashot Sarkissjan, violina

Ralf Ehlers, viola

Lucas Fels, violončelo

Svečana dodjela nagrada i praizvedba nagrađenih skladbi na 3. Međunarodnom skladateljskom natjecanju "NEW NOTE" 2014.

 

Program:

Bram Van Camp: „String Quartet“

Shoichi Yabuta: „Edge“

G.Kurtag: „String Quartet“ Op.1

J.Clarke: String Quartet No 1

H.Lachenmann: Grido 

 

Galerija Prica u 12 sati
Majstorski tečaj Marta Klimasara

Galerija Prica u 15 sati
Majstorski tečaj Tchiki Duo

Galerija Prica u 18 sati

Matthew Coley, marimba, dulcimer

Gosti: SUDAR percussion, Cengiz Beyoglu

 

 

Srijeda, 08. listopada 2014.

 

 

Župna crkva u 20 sati

Jose Gallardo (Argentina), klavir

Dzafer Dzaferi (Makedonija), violina

Catalin Desaga (Rumunjska), violina

Pierre Henri Xuereb (Francuska), viola

Jelena Očić (Hrvatska), violončelo

Petrit Ceku (Kosovo), gitara

 

Program:

F. Schubert: Nocturno (piano trio)

Mario Castelnuovo:Tedesco Guitar quintett op 143.

l. Boccherini: Fandango

A. Dvorak: Piano Quintet in A major,op.81


Galerija Prica u 12 sati
Majstorski tečaj Ivana Bilić

Galerija Prica u 15 sati
Majstorski tečaj Gordon Stout

Velika dvorana POU Samobor u 18 sati 

Philippe Spiesser, udaraljke i elektronika

 

Program:

Michelangelo Lupone: Fit za udaraljke i elektroniku

Martin Matalon: Traces IV za marimbu, 6 mokubiosa i elektroniku

Octavi Rumbau: En Rhythmoï za vibrafon i elektroniku  

Alexander Vert,  "Back-Terri" for 5 toms-toms & electronic

Arturo Corrales: Grosso Modo za udaraljke solo i 6 udaraljkaša

 

Četvrtak, 09. listopada 2014.

 

Galerija Prica u 20 sati
Tchiki Duo

gost: Ivana Bilić. marimba

Program:  

Keiko Abe: Reflections on Japanese children's songs

Nebojša J. Živković: Ultimatum

J.S. Bach: Fantazija u c-molu

Keiko Abe: Wind across the Mountains

Domenico Scarlatti: Varijacije na temu Folia di Spagna

Keiko Abe: Breath of the Tree

Maurice Ravel: Alborada del Gracioso

Nebojša J. Živković: Carte Blanche za marimbu i 2 udaraljkaša - praizvedba


Mala dvorana POU Samobor u 11 sati
Matineja – obrade klasika

Galerija Prica u 15 sati
IN THE SPOT Philippe Spiesser – nove tehnologije u glazbi za udaraljke


Petak, 10. listopada 2014.

 

Velika dvorana POU Samobor u 20 sati
Gordon Stout
gosti: Ivana Bilić, Matthew Coley, Sudar percussion, Marko Mihajlović, Tomi Spasevski, Kaja Farszky, Hrvoje Sekovanić & Marimba Orkestar – polaznici seminara

Program:

Sergei Rachmaninoff/ arr. Clair Omar Musser: Preludij u c-molu 

Gordon Stout: New York Tryptich za marimba orkestar

Gordon Stout: Skylark Orange Circles za marimba duo

Gordon Stout: novo djelo za marimbu & percussion kvartet – Europska  praizvedba

Richard Wagner/ arr. Clair Omar Musser: Zbor hodočasnika 

 

Mala dvorana POU Samobor u 11 sati
Matineja – FRANCUSKA GLAZBA ZA UDARALJKE 
Program: Pierre Jodlowski, Jean Luc Rimey-Meille, Philippe Spiesser, Bruno Giner

 

Galerija Prica u 15 sati 
Majstorski tečaj Matthew Coley

Galerija Prica u 17 sati

Radionica za skladatelje Philippe Spiesser

 

Subota, 11. listopada 2014.

 

Franjevačka crkva u 20 sati

Zagrebački gitarski trio

Darko Petrinjak
István Römer
Goran Listeš

 

Program:

J.S.Bach: Toccata, adagio i fuga BWV 564 

Anton Diabelli: Grand trio, op. 62

Adagio-Allegro moderato

Menuetto. Moderato

Rondo. Allegretto

Marcia. Allegro maestoso

Frano Parać: Gitarski trio

Goran Listeš: Otok sjete, op. 13

Manuel de Falla:  Mlinarev ples (iz baleta “Trorogi šešir”)

 Ples susjeda (iz baleta “Trorogi šešir”)

 Španjolski ples (iz opere “Kratak život”)

 

Mala dvorana POU Samobor u 17 sati
Koncertna čajanka MADE IN JAPAN

Keiko Abe: Memories of the Seashore for marimba ensemble, polaznici seminara; Minoru Miki: Marimba Spiritual, predstavljanje Muzičkih škola: M.Š. Pavao Markovac kroz tri generacije: Božidar Rebić, Tomi Spasevski, Kaja Farszky, Fran Krsto Šercar

 

Velika dvorana POU Samobor u 18 sati
Koncert polaznika IBMW 2014.

 

Nedjelja, 12. listopada 2014.

Galerija Prica u 17 sati

11. Međunarodno natjecanje mladih  glazbenika Ferdo Livadić - 1. večer

Duo Furioso: Nikolina Furić, harmonika i Mirko Jevtović, harmonika

Program: J.S.Bach, B.Rezić, R.Gehlhaar, J. Ganzer, V.Zolotaryov

Aljaž Razdevšek, saksofon

Program: D.Milhaud, F.Decruck, G.Tudor, P.Swerts

Petar Klasan, klavir

Program: D.Kmpf, F.Schubert, C.Debussy, F.Chopin

Hiwote Tadesse, viola

Program: A.Kljaić, R.Clarke, G.Bizet

 

Ponedjeljak, 13. listopada 2014.

Galerija Prica u 17 sati

11. Međunarodno natjecanje mladih  glazbenika Ferdo Livadić – 2. večer

Karlo Ivančić, klavir

Program: J.Haydn, F.Listz, D.Kempf, S.Rahmanjinov

Ganna Lysenko, viola

Program: H.Vieuxtemps, R.Schumann, A.Klobučar, P. Hindemith

Sanda Vidaković flauta

Program: B.Bjelinski, F.Schubert, J.Francaix

Leon Košavić, solo pjevanje

Program: F. Mendelssohn-Bartholdy, F. Schubert, V. Bellini, M. Ravel, Y. Feldman, G. Donizetti, B. Papandopulo, W. A. Mozart

 

Utorak, 14. listopada 2014.

Franjevačka crkva u 20 sati

Proglašenje pobjednika 11. Međunarodnog natjecanja mladih  glazbenika Ferdo Livadić

Aljoša Jurinić,  dobitnik Nagrade Ferdo Livadić za 2013. godinu

Program:

D. Detoni. Praizvedba

F. Chopin: Sonata br. 3 u h-molu, op. 58

F. Chopin: Barkarola u Fis-duru, op. 60

                Balada br. 3 u As-duru, op. 47

 

 

Srijeda 15. listopada 2014.

Franjevačka crkva u 20 sati

MARTINA ZADRO-sopran
LANA BRADIĆ-klavir
Program:

C. Debussy: Ariettes oubliees, ciklus pjesama na stihove Paula Verlainea:

C'est l'extase langoureuse

Il pleure dans mon cœur comme il pleut sur la ville

L'ombre des arbres dans la rivière embrumée

Chevaux de bois

Green

Spleen

H. Wolf: Talijanska pjesmarica, odabir pjesama:

Auch kleine Dinge

Wer rief dich denn?

Du denkst, mit einem Fädchen

Mein Liebster ist so klein

Wir haben Beide lange Zeit geschwiegen

 Mein Liebster singt am Haus

Man sagt mit, deine Mutter woll' es nicht

Du sagst mir, dass ich keine Fürstin sei

Wie soll ich fröhlich sein

Wenn Du, mein Liebster, steigst zum Himmel auf

O wär' dein Haus

Schweig' einmal still

Verschling' der Abgrund

Ich hab' in Penna

 L. Lebič: Četiri Kosovelove pjesme:

V somrak zvoni

Tih večer

Opolnoči

Skica na koncertu

 F. P. Tosti: Mattinata

Ridonami la calma

 

Četvrtak 16. listopada 2014.

Franjevačka crkva u 20 sati

Samoborski gudači i učenici i profesori Glazbene škole Ferdo Livadić iz Samobora

Arcangelo Corelli: Sarabande, Giga i Badinerie  

Antonio Vivaldi: Qui sedes ad dexteram patris iz Glorije, RV 589   

                             Vaga perla iz La Senna festeggiante, RV 693

                             Anthea Barać, mezzosopran

Johann Sebastian Bach: Koncert za čembalo br. 5 u f-molu, BWV 1056  

                                       bez oznake tempa (Allegro)

                                       Largo

                                       Presto

                                       Sven Brajković, klavir

Augustin Barrios Mangore (obrada za gitaru i gudače: Jose Bragato): Confesion  

Federico Moreno Torroba: Sonatina, 1.st. Allegretto  

                                                Marta Faullend Heferer, gitara

Bruno Bjelinski: Koncert za klarinet i gudački orkestar

                             1.st. Allegro vivace 

                             4.st. Allegro molto

                             Filip Mikuša, klarinet

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Sinfonia za gudače br. 2 u D-duru, MWV N 2  

Allegro

Andante

Allegro vivace

 

Petak, 17. listopada 2014.

Franjevačka crkva u 20 sati

Zbor hrvatske radiotelevizije

Tonči Bilić, dirigent

Program: S. Rahmanjinov: Cjelonoćno bdijenje