HR / EN



2010

35. SAMOBORSKA GLAZBENA JESEN

20. rujna - 9. listopada 2010.

 

Ponedjeljak, 20. 9. 2010. u 19 sati

Galerija Prica, Natjecanje „Ferdo Livadić"

Nika Tkalec, glasovir
Josip Nemet, harmonika
Alenka Šoštarić, flauta

Utorak, 21. 9. 2010. u 19 sati

Galerija Prica, Natjecanje „Ferdo Livadić"

Katarina Javora, orgulje
Silvio Richter, barokna violina
Kvartet Klang

Srijeda, 22. 9. 2010. u 19 sati

Galerija Prica, Natjecanje „Ferdo Livadić"

Marijan Đuzel, glasovir
Lovro Merčep, saksofon
Ante Sladoljev, glasovir

Četvrtak, 23. 9. 2010. u 20 sati

Franjevačka crkva

Večer Pobjednika (Svečani koncert i proglašenje pobjednika)

Srđan Bulat, gitara, laureat 2009. godine

Ansambl Cantus

Berislav Šipuš, dirigent

Tomislav Žužak, sopran saksofon

program: E. Buene, S. Dedić, Ž. Brkanović, B. Šipuš

 

Petak, 24. 9. 2010. u 18 sati

Otvaranje izložbe fotografija Damila Kalogjere „Samoborska glazbena jesen 2009."

Petak, 24. 9. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Koncert laureata 2009

Marin Maras, violina

Petar Klasan, glasovir

program: J. Brahms, D. Detoni, P. I. Čajkovski

 

Subota 25. 9. 2010. u 20 sati

Franjevačka crkva

Il Giardino Armonico

A VENEZIA!

program: D. Castello, T. Merula, G. B. Buonamente, G. Legrenzi, B. Galuppi, A. Vivaldi

 

Nedjelja, 26. 9. 2009. u 20 sati

Franjevačka crkva

Barockakademie der Hochschule für Musik Detmold

Jessica Jans, sopran

Benno Schachtner, alt

Dominik König, orgulje

Umjetničko vodstvo: Gerhard Weinberger

program: J. S. Bach

 

Ponedjeljak, 27. 9. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Stefan Temmingh, blok-flauta

Olga Watts, čembalo

Laura Vadjon, violina

program: F. S. Geminiani, A. Corelli, G. P. Telemann, G. F. Händel, A. Vivaldi

 

Utorak, 28. 9. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Dane Richeson, udaraljke

program: A. Piazzolla, N. Rosauro, J. Spencer, Jazz standardi

 

Srijeda, 29. 9. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Pius Cheung, marimba

program: P. Cheung, A. Schönberg, Swinging Bach

 

Četvrtak, 30. 9. 2010. u 20 sati

Župna crkva Sv. Anastazije

Samoborski gudači

Žarko Perišić, fagot

program: H. Purcell, J. S. Bach, B. Šipuš, E. Elgar, E. Gieg

 

Petak, 1. 10. 2010.

Kino dvorana

Dječje kazalište Dubrava i Udruga „Mala opera"

"Mačak u čizmama", predstava za djecu

 

Petak, 1. 10. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Katarina Krpan, klavir

Rene Medvešek, recitator

program: B. Šipuš: Les Nuits – preludiji za klavir

 

Subota, 2. 10. 2010. u 20 sati

Franjevačka crkva

Zagrebačka filharmonija

Loris Voltolini, dirigent

Martina Zadro, sopran

Zvonko Novosel, recitator

À LA FRANCAISE!

program: M. Ravel, H. Berlioz

 

Nedjelja, 3.10.2010. u 20 sati

Kino dvorana

Kazališna predstava Teatra EXIT

"KONTRABAS"

Rene Medvešek

 

Ponedjeljak, 4. 10. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Večer s akademikom Viktorom Žmegačem

 

Utorak, 5. 10. 2010. u 20 sati

Franjevačka crkva

Emma Kirkby, sopran

Jakob Lindberg, lutnja

MUSIC AT TWILIGHT

program: E. Moulinié, P. Guédron, J. B. Boësset, R. Ballard, J. Danyel, J. Dowland, G. Schimmelpfennig, H. Schütz, G. Huwet, S. d'India, A. Piccinini, H. Lawes, W. Lawes, H. Purcell

 

Srijeda, 6. 10. 2010. u 20 sati

Župna crkva Sv. Anastazije

Dominant kvartet

Davorin Brozić, klarinet

program: S. Rahmanjinov, D. Šostakovič, J. Brahms

 

Četvrtak, 7. 10. 2010. u 20 sati

Galerija Prica

Koncert laureata 2009.

Srđan Bulat, gitara

program: F. Sor, L. Legnani, I. Albeniz, J. Turina, B. Britten

 

Petak, 8. 10. 2010. u 20 sati

Franjevačka crkva

Martina Filjak, glasovir

program: A. Soler, F. Chopin, S. Prokofjev, A. Skrjabin, M. Balakirjev

 

Subota, 9. 10. 2010. u 20 sati

Franjevačka crkva

Georgisches Kammerorchester Ingolstadt

Ariel Zuckermann, dirigent

Martina Filjak, glasovir

Vedran Kocelj, truba

program: F. Lhotka, D. Šostaković, S. Zinzadse, P. I. Čajkovski

 

24. 9. – 29. 9. 2010

Pučko otvoreno učilište Samobor

Majstorska radionica za udaraljkaše – MARIMBA WEEK

Voditelji: Ivana Bilić, Dane Richeson, Pius Cheung, Goran Gorše