HR / EN



2011

36. samoborska glazbena jesen

od 24.rujna do 08.listopada

 

 

 

Subota, 24. rujna 2011. u 20:30 sati - Franjevačka crkva

Svečano otvaranje festivala


Zagrebački solisti

Marc Coppey, violončelo, dirigent
 

Program:

Milko Kelemen: Koncertantne improvizacije

Allegretto

Andante sostenuto

Allegro scherzando

Molto vivace, quasi presto

Joseph Haydn: Koncert za violončelo i orkestar u C-duru, Hob.VIIb:1

Moderato

Adagio

Finale: Allegro molto

Solist: Marc Coppey, violončelo

* * *

Petar Iljič Čajkovski: Andante cantabile za violončelo i gudače (iz Prvog gudačkog kvarteta u D-duru, op. 11)

Solist: Marc Coppey, violončelo

Dmitrij Šostakovič: Komorna simfonija u c-molu, op. 110a (ar. Rudolf Barshai)

Largo

Allegro molto

Allegretto

Largo

Largo

 

Nedjelja 25. rujna 2011. u 19 sati - Galerija Prica

Natjecanje „Ferdo Livadić"

 

Ante Sladoljev, klavir

Program:

Mladen Tarbuk: Varijacije na međimursku temu za klavir solo

Franz Schubert: Sonata za glasovir u B-duru, D 960


Ivan Đuzel, trublja

Program:

Georg Phillip Telemann: Sonate de concert, TWV 41:DA3 (skladateljeva obrada Sinfonie spirituose za dvije violine i violu, TWV 44:1)
Moderato e grazioso

Largo

Vivace

Davor Bobić: Sonatina

George Enescu: Legenda za trubu i klavir

Jules Levy: Velika ruska fantazija

Klavirska pratnja: Marijan Đuzel

 

Kvartet gitara Leggero

Program:

Johann Sebastian Bach: Sinfonia iz Kantate Wir danken dir Gott, wir danken dir, BWV 29 (obr. J. Sparks)

Anđelko Klobučar: Tri stavka za kvartet gitara

Preludij

Arioso

Ricercar

Leo Brouwer: Kubanski krajolik s rumbom

Francis Kleynjans: Četiri elementa: Zemlja, voda, zrak, vatra, op. 123

 

Ponedjeljak, 26. rujna 2011. u 19 sati - Galerija Prica

Natjecanje „Ferdo Livadić"

 

Ivan Horvatić, klavir

Program:

Robert Schumann: Simfonijske etide, op. 13

B. Bersa: Notturno, op. 38

F. Liszt: Mađarska rapsodija br. 2, u cis-molu

 

Ana Batinica, flauta

Program:

Sergej Prokofjev: Sonata za flautu i klavir u D-duru, op. 94

Moderato

Scherzo

Andante

Allegro con brio

Božidar Kunc: Soliloquy za flautu solo, op. 61

Mike Mower: Devijacije na Karneval u Veneciji za flautu i klavir

Klavirska pratnja: Zrinka Ivančić

 

Aleksandra Šuklar, udaraljke

Program:

John Whitlock: Shala' za mali bubanj
Igor Lešnik: 20 Years Later (vibrafon)
Keiko Abe: Wind in the Bamboo Grove, za marimbu
Mark Glentworth: Blues for Gilbert, za vibrafon
Slavko Šuklar: Marinada za udaraljke

 

Utorak, 27. rujna 2011. u 19 sati - Galerija Prica

Natjecanje „Ferdo Livadić"

 

Ivan Šverko, harmonika

Program:

Davide Remigio: Minimal

Olivier Messiaen: Dieu parmi nous (Bog među nama) iz Devet meditacija Le nativitè de Seigneur (Rođenje Gospodovo)

Viatcheslav Semionov: Kalina Krasnaja, fantazija za harmoniku

Adalbert Marković: Golden Rocks in the Moonlight

Anatolij Kusjakov: Jesenji scenariji, 2. suita iz ciklusa Godišnja doba

Preludij

Padanje lišća

Večernji ugođaj

Zaboravljena zvona

Ždralovi

Ples vjetra

Franz Liszt: Tarantella iz ciklusa Godine hodočašća (Druga godina: Venecija i Napulj)

 

Jasna Simonović, viola

Program:

George Enescu: Concert Piece za violu i klavir

Mikhail Glinka: Sonata za violu i klavir u d-molu
Allegro moderato
Larghetto ma non troppo

Marko Markuš: Varijacije na balkanske motive

Klavirska pratnja: Tibor Naglić

 

Srijeda, 28. rujna 2011. u 20:30 sati - Franjevačka crkva

Večer Pobjednika (Svečani koncert i proglašenje pobjednika)

 

Kvartet Klang, laureat 2010. godine

Cantus Ansambl

Dirigent: Berislav Šipuš

Program:

Berislav Šipuš: Koncert za dva klavira, udaraljke i ansambl

Boris Papandopulo: Scherzo

Sanja Drakulić: Cantus, za alt flautu, engleski rog, bas klarinet, fagot, rog, violinu, violu, violončelo, kontrabas i klavir

Mirela Ivičević: Domina

 

Četvrtak, 29. rujna 2011. u 20:30 sati - Župna crkva Sv. Anastazije

Ney Rosauro, udaraljke

Samoborski gudači

Program:

Johann Sebastian Bach: Air iz Treće orkestralne suite u D-duru, BWV1068

Frano Parać: Muzika za gudače

Ney Rosauro: Brazilska fantazija (Bach u Brazilu) za dvije marimbe i gudače

Solisti: Ivana Bilić, marimba

Ney Rosauro, marimba

* * *

Ney Rosauro: Serenada za vibrafon, marimbu i gudače

The Continent

In Heaven

The Journey

Finale

Solist: Ney Rosauro

Benjamin Britten: Jednostavna simfonija, op. 4

Boisterous Bourrée

Playful Pizzicato

Sentimental Sarabande

Frolicsome Finale

Ney Rosauro: Valencia

Petak, 30. rujna. 2011. u 20:30 sati - Franjevačka crkva

Koncert pobjednika Natjecanja Ferdo Livadić 2010

 

Kvartet Klang

Program:

Matej Meštrović: Rolling Sarmas

Zlatko Tanodi: Klang Maschine

Dubravko Palanović: Blue and Red
Ivan Josip Skender: Closing time

Modest Petrovič Mussorgski: Slike s izložbe (ar. D. Palanović)

 

Subota, 1.listopada 2011. u 12 sati – Velika dvorana POU Samobor

Koncert polaznika seminara IVANA BILIĆ MARIMBA WEEK

Program:

R. Pawassar: Sculpture In Wood

P. Andreasson: Tin Play

K. Abe: Conversation

S. Whibley: Blue Motion

T. Brostrom: Bumblebee

A. Astrand: Duo Arpeggio

R. O'meara: Wooden Music

N. Rosauro: Toccata i divertimento

G. Estefan: Conga

Abba-Mix

J. S. Bach: Mali preludiji

N. Rosauro: Koncert za vibrafon

N. Rosauro: Koncert za marimbu

 

Subota, 1. listopada 2011. u 20:30 sati - Franjevačka crkva

King's Consort

Lorna Anderson, sopran

Lucy Russell, violina

Madeleine Easton, violina

Jane Rogers, viola

Sarah McMahon, violončelo

Judith Evans, kontrabas

Frances Norbury, oboa

Mark Baigent, oboa

Crispian Steele-Perkins, truba

Robert King, čembalo, komorne orgulje, dirigent, umjetničko vodstvo

Program:
Virtuozni barok

Georg Friedrich Händel: Slavna Muzika na vodi gospodina Händela, HWV 341

Ouverture

Bourrée

Minuet

Tomaso Albinoni: Koncert za dvije oboe u C-duru, op. 9, br. 9

Allegro

Adagio (non troppo)

Allegro

Antonio Vivaldi: Motet Nulla in mundo pax sincera, RV 630

Henry Purcell: Suita za trubu vojvode od Gloucestera

Overture

Ritornello

Chaconne

Francesco Geminiani: Concerto grosso u e-molu, op. 3, br. 3

Adagio e staccato

Allegro

Adagio

Allegro

Johann Sebastian Bach: Kantata Jauchzet Gott in allen Landen, BWV 51

Arija: Jauchzet Gott in allen Landen!

Recitativ: Wir beten zu dem Tempel an

Arija: Höchster, mache deine Güte

Koral: Sei Lob und Preis mit Ehren

Arija: Alleluia!

 

Nedjelja, 2. listopada 2011. u 20 sati - Velika dvorana POU Samobor

Svet Stojanov, udaraljke

Gosti:

Ivana Bilić

Anita Primorac

Boris Žuvela

Aleksandra Šuklar

Program:

Improvizacija/Improvisation

Svet Stoyanov, tapan

Steve Reich: Electric Counterpoint (ar. Svet Stoyanov)

Fast

Slow

Fast

Iannis Xenakis: Okho

Svet Stoyanov, Ivana Bilić, Boris Žuvela – udaraljke/percussion

Anders Koppel: Toccata

Ivana Bilić, vibrafon

Svet Stoyanov, marimba

Alejandro Vinao: Estudios de Frontera za solo marimbu i kvartet udaraljki

Hommage à Nancarrow
Visita a la Frontera

Solist: Svet Stoyanov, marimba

 

Ponedjeljak, 3. listopada 2011. u 20 sati - Galerija Prica

Koncert pobjednika 2010. godine
 

Marijan Đuzel, klavir

Program:

W. A. Mozart: Fantazija za klavir u c-molu, KV 475

Sonata za klavir u c-molu, KV 457

Molto allegro

Adagio

Allegro assai

R. Schumann: Izbor iz zbirke Bunte blätter, op. 99:

Präludium: Energisch

Albumblatt III: Ziemlich langsam, sehr gesangvoll

Geschwindmarsch: Sehr Markiert

Toccatta u C-duru, op. 7

* * *

I. Josipović: Jubilus za klavir

B. Bartok: Szabadban (Na otvorenom), BB 89

Sippal, dobbal (Sa sviralama i bubnjevima): Pesante
Barcarolla: Andante
Musettes: Moderato
Az ejszaka zeneje (Noćna glazba): Lento
Hajsza (Potjera): Presto

 

Utorak, 4. listopada 2011. u 20:30 sati - Franjevačka crkva

Ensemble Squillante

Program:

Johann Sebastian Bach: Toccata i fuga u d-molu, BWV538

Maurice Ravel: Tombeau de Couperin (Couperinov grob)

Frédéric Chopin: Preludij op. 28, br. 15 u Des-duru

I. Stravinsky: Pulcinella, orkestralna suita

Uvertira

Serenada

Scherzino

Allegro

Andantino

Tarantella

Toccata

Gavotta con due variazione

Vivo

Menuetto

Finale

Jean Denis Michat: Massive Haka

 

Srijeda, 5. listopada 2011. u 20:30 sati - Župna crkva Sv. Anastazije

Petrit Çeku, gitara

Marija Kuhar Šoša, sopran
 

Program:

Ivan Padovec: An den Abendstern

Die Perle, op. 70

Die Sensucht, op. 57

In die Ferne

Josip Hatze: Lađa u noći

Serenada

(ar. P. Çeku)

Marko Ruždjak: Pođimo sada, ti i ja

* * *

Mario Castelnuovo-Tedesco; Capriccio diabolico, op. 85 (Omaggio a Paganini)

Enrique Granados: Canciones amatorias (Ljubavne pjesme), ar. D. Petrinjak

Mañanica era

Lloraba la nina

Gracia mía

Manuel de Falla: Siete Canciones Populares Espanolas (Sedam popularnih španjolskih pjesama), ar. D. Petrinjak

El Paño Moruno

Seguidilla Murciana

Asturiana

Jota

Nana

Canción

Polo

 

Četvrtak, 6. listopada 2011. u 20:30 sati - Župna crkva Sv. Anastazije

Zagrebački vokalni ansambl Antiphonus

Dirigent: Tomislav Fačini

Program:

Claudio Monteverdi: Ecco mormorar l' onde, iz Druge knjige madrigala

Ohime se tanto amate, iz Četvrte knjige madrigala

Gesualdo da Venosa: Moro, lasso al mio duolo, iz Šeste knjige madrigala

Ecco, moriro dunque, iz Četvrte knjige madrigala

Claudio Monteverdi: Zefiro torna iz Šeste knjige madrigala

* * *

Petar Bergamo: Spiriti eccelenti

Ničesa višje nima

Užala je užgat lumin

Evo ovod san stala

Tukli su mora jemali žen

Unesu te na vela vrata

Ižnjijali brodi na žalu

Nima ničesa, nima

 

Petak, 7. listopada 2011. u 19 sati - Velika dvorana POU Samobor

Dora Lipovčan - Hillary, vještica

Marija Kuhar Šoša, sopran – Maria Bellacanta, operna pjevačica

Kazuhiro Tamari – Vili, crni mačak

 

Peter Lund: Vještica Hillary ide u operu, dječja predstava

Redatelj: Ivan Leo Lemo
Scenografkinja: Vesna Režić
Kostimografkinja: Mirjana Zagorec
Skladatelj: Zvonimir Dusper
Oblikovatelj videa i svjetla: Deni Šesnić
Inspicijentica: Aleksandra Ćorluka
Korepetitori: Simon Dešpalj, Silvana Čuljak
Prijevod teksta: Helena Lucić

 

Subota, 8. listopada 2011. u 19 sati - Franjevačka crkva

Giovanni Battista Pergolesi: Služavka gospodarica

Valentina Fijačko, sopran - Serpina

Giorgio Surian, bas - Uberto
Stefano Surian - Vespone

Ansambl:

Jože Haluza, violina
Melita Šafran, violina
Petar Haluza, viola
Krešo Lazar, violončelo
Saša Špoljar, kontrabas
Mario Penzar, čembalo

 

Nedjelja, 25. rujna 2011. u 12 sati - Mala dvorana POU Samobor

Otvaranje izložbe fotografija Voljena Grbca

"Boje samoborske jeseni"


27. rujna do 2. listopada 2011. - Pučko otvoreno učilište Samobor

Majstorska radionica za udaraljkaše – IVANA BILIĆ MARIMBA WEEK

Voditelji: Ivana Bilić, Ney Rosauro, Svet Stoyanov