HR / EN



2012

37. SAMOBORSKA GLAZBENA JESEN

 

od 29. rujna do 13. listopada 2012.

 

 

 

Subota, 29. rujna 2012.

 

Franjevačka crkva u 20:30 sati

Svečano otvorenje festivala

Lana Kos, sopran

Alun Francis, dirigent

Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije

 

LANA KOS

 

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart: Uvertira operi Figarov pir

Wolfgang Amadeus Mozart: Porgi, amor, qualche ristoro, cavatina Barunice iz drugog čina opere Figarov pir

Wolfgang Amadeus Mozart: Non mi dir, arija Donne Anne iz drugog čina opere Don Giovanni

Felix Mendelssohn: Scherzo iz Sna ivanjske noći, op. 61

Georges Bizet: C'est des contrebandiers le refuge ordinaire – Je dis, que rien ne m'épouvante, recitativ i arija Micaële iz trećeg čina opere Carmen

Gabriel Fauré: Pavana u fis-molu, op. 50

Giuseppe Verdi: Preludij trećem činu opere Traviata

Giuseppe Verdi: Ave Maria, arija Desdemone iz četvrtog čina opere Otello

Jean Sibelius: Valse triste, op. 44, br. 1

Giuseppe Verdi: Surta è la notte – Ernani! Ernani, involami – Tutto sprezzo che d'Ernani, recitativ, arija i cabaletta Elvire iz prvog čina opere Ernani

 

              

Nedjelja, 30. rujna 2012., Galerija Prica u 19 sati

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika “Ferdo Livadić”

 

Duo Petite (Lucija Majstorović, Katarina Horvat) - klavir, flauta

Program:

Joseph Haydn: Sonata za flautu i klavir u G-duru, op.90

Ivan Josip Skender: Una storia bizzare - praizvedba

Mike Mower: Sonata Latino za flautu i klavir

 

Anamarija Milić - violina

Program:

Ivo Josipović: Žalobni pjev za violinu i klavir

Johannes Brahms: Sonata za violinu i klavir br. 3 u d-molu, op.108

Maurice Ravel: Tzigane

 

Ursa Vukman - orgulje

Program:

Dietrich Buxtehude: Preludij u C-duru, BuxWV 138

Johann Pachelbel: Četvrta arija iz zbirke Hexachordum Apollinis

Johann Sebastian Bach: Preludij i fuga u a-molu, BWV 543

Anđelko Klobučar: Andante - Neka Te hvale,Bože moj, brat Mjesec  i sestre Zvijezde… iz Pjesme stvorova

Louis Vierne: Himna suncu iz 24 Fantazije, druga suita, op.53

Maurice Duruflé: Koralne varijacije na temu Veni Creator,op.4

 

 

 

Ponedjeljak, 01. listopada 2012., Galerija Prica u 19 sati

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika “Ferdo Livadić”

  

Krešimir Starčević - klavir

Program:

Johannes Brahms: Sonata za klavir u fis-molu, op.2, br. 2

Željko Brkanović: Preludiji za klavir

Claude Debussy: La fille aux cheveux de lin, iz prve knjige Preludija

Claude Debussy: L´isle joyeuse, L.106

 

Tanja Sonc - violina

Klavirska pratnja: Božena Hrup

Program:

Johann Sebastian Bach: Ciaccona iz Partite u d-molu, BWV 1004

Sergej Prokofjev:  Sonata za violinu i klavir u D-duru, op. 94

Nenad Firšt: Something Wild za violinu solo

Petar Iljič Čajkovski: Valcer – Scherzo za violinu i orkestar (ar. za violinu i klavir), op. 34

 

Alja Mandić - violončelo

Program:

Srđan Dedić: Hey Pearl! za violončelo solo

Franz Schubert: Sonata za violončelo i klavir u a-molu, D.821, Arpeggione

Robert Schumann: Adagio i Allegro, Op. 70 

 

 

 

Utorak, 02. listopada 2012., Galerija Prica u 20 sati

Sretna Meštrović, klavir

 

 

Program:

Franz Schubert: Fantazija u C-duru, D.760, op. 15 (Wanderer)

Modest Petrovič Musorgski: Slike s izložbe

 

Srijeda, 03. listopada 2012., Velika dvorana POU Samobor u 18 sati

Kazalište sjena - Karneval životinja i Slike s izložbe

Predstava za djecu na glazbu C.Saint Saensa i M.P.Musorgskog

 

 

Srijeda, 03. listopada 2012., Župna crkva sv. Anastazije u 20:30 sati

Jose Gallardo, klavir

Gernot Sussmuth, violina

Kamilla Schatz, violina

Erich Wolfgang Kruger, viola

Jelena Očić, violončelo

Petru Iuga, kontrabas

 

Program:

 

Franz Schubert: Klavirski kvintet u A-duru, op. 114, D 667 (Pastrva)

Dmitrij Šostakovič: Klavirski kvintet u g-molu, op. 57

  

 

 

Četvrtak, 04. listopada 2012., Župna crkva sv. Anastazije u 20:30 sati

Jose Gallardo, klavir

Gernot Sussmuth, violina

Kamilla Schatz, violina

Erich Wolfgang Kruger, viola

Jelena Očić, violončelo

Petru Luga, kontrabas

 

Program:            

 

Anton Arensky :Klavirski trio u d molu br.1 op.32
Allegro moderato
Scherzo-Allegro molto
Elegia-Adagio
Finale-Allegro ma non troppo

Teppo Hauta-Aho: Kadenz za kontrabas solo

Alfred Schnittke: Klavirski kvintet

 

 

 

 

Petak, 05. listopada 2012., Franjevačka crkva u 20:30 sati

Puhački kvintet Berlinske filharmonije

Zagrebački puhački ansambl

Svečana dodjela nagrada i izvedba pobjedničke skladbe 1. Međunarodnog natjecanja skladatelja NEW NOTE

 

Program:

Juan Cruz-Guevara: Miscegenation – pobjednička skladba 1. Međunarodnog natjecanja skladatelja NEW NOTE

Wolfgang Amadeus Mozart: Fantazija za mehaničke orgulje (ar. za puhački kvintet), KV 608

Franz Danzi: Kvintet u B-duru, op. 56, br. 1

Georgy Ligeti: Šest bagatela za puhački kvintet

Darius Milhaud: La Cheminée du Roi René, suita za puhački kvintet, op. 205

Carl Nielsen: Puhački kvintet, op. 43

  


 

Subota, 6. listopada 2012., Galerija Prica u 17:00 sati

Ivo Malec: Moj put i pogled

Predavanje

  

 

 


Subota, 06. listopada 2012., Franjevačka crkva u 20:30 sati

Puhački kvintet Berlinske filharmonije

Zagrebački solisti, umjetničko vodstvo: Marc Coppey

Dirigent: Marc Coppey

 

Program:

 

Ivo Malec: Mala barokna studija, za gudače

Carl Philipp Emauel Bach: Koncert za flautu i orkestar u d-molu, H.426, Wq.22

Michael Hasel, flauta

Wolfgang Amadeus Mozart: Koncertantna simfonija u Es-duru, KV 297b 

                                      Andreas Wittman,

oboa              

                                            Walter Seyfarth, klarinet

                                             Fergus McWilliam, rog

                                             Marion Reinhard, fagot

Ivo Malec: Lumina za dvanaest gudača i elektroakustiku

 

 

 

 

Nedjelja, 07. listopada 2012., Galerija Prica u 19 sati

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika “Ferdo Livadić”

 

Bartolomej Stanković - klavir

Program:

Franz Liszt: Sonata za kalvir u h-molu, S.178

Bianca Ban: Pressura – praizvedba

Stjepan Šulek: S.O.S. – tri koncertne etide za klavir

 

Mia Ćojbašić - harmonika

Program:

Luciano Berio: Sekvenca XIII, Chanson 

Johann Sebastian Bach: Preludij i fuga u cis-molu, BWV 849, iz prve knjige dobro ugođenog klavira

Jürgen Ganzer: Shilouetten

Franck Angelis: Interieur

Boris Papandopulo: Vodenica

Franz Liszt: Druga etida u Es-duru iz Šest velikih etida prema Paganiniju

 

Filip Merčep - udaraljke

Program:

Emmanuel Séjourné: Romantica

Emmanuel Séjourné: Preludij br. 1 u es-molu

Nebojša Jovan Živković: Ilijaš

Joseph Schwantner: Velocities

Ivana Bilić: Wild Rose

Michael Burritt: Rounders za marimbu i udaraljkaški trio

Gosti: SUDAR – Samoborski udaraljkaši – Nicolas Sinković, Josip Blašković i Luka Pešutić

 

 

 

Ponedjeljak, 08. listopada 2012., POU Samobor

IvanaBilicMarimbaWeek

Radionica Rachel Zhang - komorna glazba

 

 

 

Ponedjeljak, 08. listopada 2012., Velika dvorana POU Samobor u 20 sati

Koncert laureata 2011. godine

Aleksandra Šuklar, udaraljke

 

 

 

Utorak, 09. listopada 2012., POU Samobor od 10 do 19 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Masterclass Ivana BilićPaolo Cimmino

Radionica Rachel Zhang - komorna glazba

Radionice za najmlađe polaznike Stanislav Muškinja i Nicolas Sinković (drumset i percussion)

 

 

 

Utorak, 09. listopada 2012., Franjevačka crkva u 20:30 sati

Završna večer 9. Međunarodnog natjecanja mladih glazbenih umjetnika „Ferdo Livadić“

Ivan Šverko, harmonika – laureat 2011. godine

Mladen Tarbuk, dirigent

Cantus Ansambl

 

Program:

Mladen Tarbuk: 4 Estancias, za harmoniku i komorni ansambl - praizvedba 
Franck Angelis: Impasse 
Johann Sebastian Bach: Goldberg varijacije (ar. za harmoniku), BWV 988 (izbor)
Magnus Lindberg: Jeaux d'anches za harmoniku solo
Felix Mendelssohn: Rondo capriccioso, op. 14 (ar. za harmoniku)

 

 

 

Srijeda, 10. listopada 2012., Trg Matice hrvatske u 11 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Matineja: French Connection – mini koncert polaznika seminara, skladbe francuskih skladatelja

 

Program: S. Whibley, A. Åstrand, T. Brostrom...

 


Srijeda, 10. listopada 2012., POU Samobor od 9 do 19 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Masterclass Nancy Zeltsman

Radionica Rachel Zhang – komorna glazba

Radionica Tai Chi – tehnike opuštanja za glazbenike, voditelj Marko Burazin

In the spot  – predstavljanje mladih skladatelja udaraljkaša – Arkadiusz Katny

Radionice za najmlađe polaznike: Stanislav Muškinja i Nicolas Sinković (drumset i percussion)

 

 

 

Srijeda, 10. listopada 2012., Velika dvorana POU Samobor u 20:00 sati 

Koncert i predavanje 

Damir Gregurić, klavir

Nikša Gligo, predavač

 

Program:

Oliver Messiaen: Katalog ptica

 



Četvrtak, 11. listopada 2012., Trg Matice hrvatske u 11 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Matineja: Marimba XL – mini koncert polaznika seminara, komorna glazba za jednu ili više marimbi i udaraljke


Program: M. Burritt, A. Katny, D. Levitan

 




Četvrtak, 11. listopada 2012., POU Samobor od 13 do 19 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Radionica Rachel Zhang – komorna glazba

Masterclass – Slovenski udaraljkaški duo

Radionice za najmlađe polaznike: Stanislav Muškinja i Nicolas Sinković (drumset i percussion)

 

 

 

Četvrtak, 11. listopada 2012., Velika dvorana POU Samobor u 20:00 sati 

Slovenski udaraljkaški duo – Jože Bogolin i Simon Klavžar

 

 

Program:

Nebojša J. Živković: Sex in the Kitchen

Anna Ignatowicz-Glinska: Passacaglia

Bruce Hamilton: Svjetska premijera

Minas Borboudakis: Unisono

Steve Reich: Piano Phase

Adi Morag: Octabones

 

 

Četvrtak, 11. listopada 2012. Galerija Prica u 22:00 sata

MARIMBA COCKTAIL

Ivana Bilić, Paolo Cimmino, Matej Meštrović, Goran Gorše, SUDAR 

 

 

 

Petak, 12. listopada 2012., POU Samobor od 9 do 19 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Masterclass Tai Chi – tehnike opuštanja za glazbenike, voditelj Marko Burazin

Radionice za najmlađe polaznike: Stanislav Muškinja i Nicolas Sinković (drumset i percussion)

 

 

 

Petak, 12. listopada 2012., Trg Matice hrvatske u 11 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Matineja: Northern Lights – mini koncert polaznika seminara, skladbe britanskih i skandinavskih skladatelja

 

Program: E. Sammut, E. Séjourné… 

 

 

 

Petak, 12. listopada 2012., POU Samobor u 20 sati 

Nancy Zeltsman, marimba

Rachel Zhang, marimba

Mihael Paar, klarinet

Ivana Bilić, marimba

SUDAR - Samoborski udaraljkaši

 

 

 

 

Subota, 13. listopada 2012., Trg kralja Tomislava u 12.00 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

Koncert polaznika seminara IvanaBilicMarimbaWeek – Percussion show

 

 

 

Subota, 13. listopada 2012., POU Samobor od 16 do 18 sati

IvanaBilicMarimbaWeek

PERCUSSION TURNIR – uzbudljivo natjecanje u udaraljkaškim vještinama

 

 

 

Subota, 13. listopada 2012., Franjevačka crkva u 20:30 sati

ZOM –Zagrebački  zbor i orkestar mladih

Igor Tatarević, dirigent

 

Nikolina Pinko, sopran
Jelena Kordić, kontraalt
Josip Čajko, tenor
Filip Sever, bas

 

 

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart: Motet Ave verum corpus za zbor, gudače i orgulje, KV 618

Wolfgang Amadeus Mozart: Requiem u d-molu za sole, zbor i orkestar, KV 626 

 

Subota, 13. listopada 2012., Caffe bar Havana

AFTER PARTY

ŠIMUN MATIŠIĆ TRIO