HR / EN

15. Ferdo Livadić 2018.

Nedjelja, 23. rujna 2018.

Glazbena škola Ferdo Livadić u 17 sati

15. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić – prva večer

Arsen Dalibaltayan, klavir

Ludwig van Beethoven: 4. sonata za klavir u Es-duru, op. 7

Franz Liszt: Rigoletto, koncertna parafraza

Ivo Josipović: Jubilus

Sergej Prokofjev: 3. sonata za klavir u a-molu, op. 28


Marija Bašić, violina

Petra Gilming, klavirska pratnja

Maurice Ravel: 2. sonata za violinu i klavir

Boris Papandopulo: Meditacija za violinu i klavir

Jean Sibelius: Koncert za violinu i orkestar u d-molu, Allegro moderato

Maurice Ravel: Tzigane

 

FLAM-A Duo, udaraljke (Louis Camacho Montealegre i Francesco Mazzoleni)

Ivana BilićRainbow Factory, za preparirane marimbe i vrpcu

Anna Ignatowich: Passacaglia za marimbu i vibrafon

Gene Koshinski: As one, za udaraljke

Brian BlumeFriction, za dvije marimbe i snimku

Igor LešnikNino-nina, za marimbu i tupan


 

Ponedjeljak, 24. rujna 2018.

Glazbena škola Ferdo Livadić u 17 sati

15. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić – druga večer

Darija Auguštan, sopran

Dora Iveković, klavirska pratnja

Wolfgang Amadeus Mozart: Als Luise die Briefe ihres ungetreuen Liebhabers verbrannte, KV 520

Franz Schubert: Klaglied, D.23

Richard Strauss: MorgenI, op. 27, br. 4

Richard Strauss: Die Nacht, op. 10, br. 3

Jules Massenet: Elegie

Sergej Rahmanjinov: Zdjes harašo

Sergej Rahmanjinov: Sirenj

Sergej Rahmanjinov: Ne poj, krasavica, pri mne

Krsto Odak: Mura voda teče

Božidar Kunc: Čežnja

Ottorino Respighi: Nebbie

Wolfgang Amadeus Mozart: Porgi, amor, qualche ristoro, arija Grofice iz opere Figarov pir

Giacomo Puccini: O mio babbino caro, arija Laurette iz opere Gianni Schicchi

Francesco Cilea: Io son l'umile ancella, arija Adriane iz opere Adriana Lecouvreur

 

Trio MaseiV (Ivan Andrijević, klarinet; Marko Biškup, klavir; Sebastian Tarbuk, fagot)

Veronika Drobnić: Elegija za puhače

Johannes Brahms: Trio u a-molu, op. 114

Astor Piazzolla: Četiri godišnja doba Buenos Airesa

                          Verano Porteño

                          Otoño Porteño

 

Katarina Kutnar, violina

Katarina Krpan, klavirska pratnja

Gabriel Fauré: Après un rêve, op. 7/1

Berislav Šipuš: Three Short Tales from Blind Forest

Fritz Kreisler: Recitativ i scherzo-caprice, op. 6

Johannes Brahms: 3. sonata za violinu i klavir u d-molu, op. 108  

 

Srijeda, 26. rujna 2018.

Župna crkva sv. Anastazije u 20 sati

15. međunarodno natjecanje mladih glazbenika Ferdo Livadić

Svečano proglašenje nagrađenih i koncert prošlogodišnjeg pobjednika

Ivan Vihor, klavir

Cantus Ansambl

Berislav Šipuš, dirigent

Program:

Zoran Juranić: novo djelo za klavir i ansambl – praizvedba

Johann Sebastian Bach: 6. partita u e-molu, BWV 830

Claude Debussy: Estampes

Georg Friedrich Händel/Franz Liszt: Sarabanda i ciaccona iz opere Almira